Ostrava

Magistrát města Ostravy

Tento rozlehlý secesní sál magistrátu statutárního města Ostrava byl již v minulosti vybaven našim zabudovaným hlasovacím systémem. Avšak doba pokročila a město se rozhodlo systém upgradovat.
V sále byl zastaralý zabudovaný systém nahrazen nejnovější verzí Built-In verze 5. U nejnovější zabudované verze HER Systému bylo především dbáno na moderní design jednotky, ale i na kvalitní elektroniku a audio techniku. Nově je v systému integrován modul pro tzv. konferenční jednání. To znamená, že není-li puštěna aplikace HER, jednotka se automaticky ze zastupitelského módu přepne na konferenční. Na jednotce se zaktivuje tlačítko označené ikonou mikrofonu a řečník si může sám mikrofon zapnout, přednést svůj příspěvek a mikrofon zase vypnout. Tuto funkcionalitu lze výborně využít např. při valných hromadách, tiskových konferencích nebo odborných přednáškách.
Kde všechny jednotky s výjimkou unikátní jednotky pro primátora města prošli speciální úpravou. Z důvodu výjimečného způsobu instalace do stolu musel být instalován mikrofon zvlášť mimo jednotku, viz. galerie níže.
V rámci inovace systému byla provedena údržba a výměna stávající kabeláže. Inovována byla částečně i audio technika sálu s přípravou na kompletní digitalizaci.
Na obslužné PC byla instalována nejnovější verze softwaru HER. S přidanou funkcí blokového hlasování, rozšířené možnosti filtrace zobrazených bodů hlasování a jiné. V aplikaci byla zachována speciální funkce pro hlídání zasedacího pořádku. Tzn. že zastupitel s danou čipovou kartou může pracovat pouze na místě jemu určeném.

Sál je nyní osazen 62 hlasovacími jednotkami.
Datum realizace: leden 2017

Instalované technologie:

  • HER
  • Built-In v5 - zabudované
  • HER SIE
  • HER CPS
  • IP kamery
  • Všechna práva vyhrazena - BitEST - Zdeněk Němec